1 napos vízitúra az utolsó „befutó” napon

Nagyzerind, Feketegyarmatról (Ro) – Békésre (Hu)

a Fekete és a Kettős-Körösökön 2020.05.31. vasárnap

 

Ezzel a a programunkkal Egyesületünk egy közös, jóhangulatú lapátolásra invitálja azokat, akik csak az utolsó (befutó) napon tudnak csatlakozni a X. Körösök Völgye Határtalan Vándortúra evezős mezőnyéhez.

A szervezők közös csoportos kiutazást, (különjáratú autóbusszal) kenukat, egyéb vízitúra felszereléseket, (evezőlapátokat, mentőmellényeket, vízhatlan műanyag hordókat stb..) és együttes, szervezett módon történő túrát, és közben IDEIGLENES "Schengeni" határátlépést tudnak biztosítani a jelentkezők számára.

Részletek:

2020.05.31-én vasárnap reggel:

Közös kiutazás különjáratú autóbusszal, az utolsó (befutó) napi evezős táv kiindulóhelyére, a romániai Nagyzerind-Feketegyarmatra.

A különjáratú autóbusz indulási helyei és felszállási lehetőségek a következők:

 • 05:30 Békés-Dánfok Üdülőközpont
 • 06:00 Békéscsaba Malom-tér
 • 06:30 Gyula Penny parkoló

 

 Figyelem!

A határátlépések miatt ÉRVÉNYES személyi igazolványt, vagy útlevelet feltétlenül hozni kell!!!

Érkezés az indítás helyszínére (Feketegyarmat) kb. 08 óra körül.  A túra eszközök átvétele valamint a közös eligazítás után a túraindítás kb. 09 órakor. (Román idő szerint 10 órakor!!)

Ezután a mezőny együtt lapátolva érkezik a folyón az ideiglenesen megnyitott határrendészeti ellenőrző pontra, ahol megtörténik az érvényes útiokmányok, személyenkénti ellenőrzése. Ezután több, hosszabb- rövidebb pihenőt tartva (Sarkad, Gyula-városerdő, Szanazug stb..) de folyamatos evezéssel érünk a délutáni órákban közösen, a befutó helyszínéül szolgáló Békési Kishajó- Kikötőbe.

A célban (Békés-Dánfokon) a záró rendezvény keretein belül közös meleg vacsora, valamint kulturális program, (esti koncert) várja a megfáradt Határtalan Túrázókat. 

Szállások igényelhetők az alábbi eléréseken:

Békés Dánfok Üdülőközpont: www. danfok.hu,  udulokozpont@gmail.com, +36 20/592-5636

 

Amit hozni érdemes:

Esőköpeny, váltóruha, (melegebb öltözék is) egy erősebb vízhatlan szemetes zsákba csomagolva, erős napfény elleni krém, napszemüveg, papucs, vagy szandál, vagy vízicipő, különböző energia pótlók (szendvicsek, csoki, szőlőcukor ásványvíz stb..)

A program túravezetők vezetésével és segítségével zajlik.

Ettől függetlenül a túraprogramon mindenki saját felelőségére vesz részt,

amelynek tudomásulvételét a program előtt, mindenki aláírásával köteles igazolni!

 

Figyelem!

Ebben az évben is csináltatunk emblémázott pólókat, amelyeknek az ára (fejenként 1db) bennefoglaltatik a részvételi költségben. Ha valaki többet kér belőlle az jelezze időben az info@szazlabu.hu-n. (annak + költsége 2300Ft/db)

 

 

 

hhoz, hogy mindenki az ideális méretet kapja, nyilatkoznia kell annak fazonjáról és méretéről a regisztráció alkalmával. Ezek a kérdések benne lesznek a regisztrációs táblázatban. Kérjük azt is kitölteni.

...regisztráció lejebb...

 

 

A program részvételi díja: 12 000Ft/fő

Egyesületünk tagjainak, pártolói tagjainak 10 000Ft/fő

 

Amely tartalmazza a

 • a csomagok, és vízitúra felszerelések nemzetközi közúti szállításának költségét
 • A különjáratú autóbuszos kiutazás díját Romániába
 • a túravezetést, az asszisztenciát,
 • az ideiglenes határátlépési pontok engedélyeinek illetékét
 •  az esti melegvacsora és a kulturális program költségeihez való hozzájárulást,
 • szitázott, névre szóló emlék pólót,
 • egyéb szervezési költségeket
 • egyesületi hozzájárulást

 Jelentkezni, Regisztrálni!

 

IDE KATTINTVA lehet.

 
 

... mozgó filmes anyagok, érdekességek régebbi Határtalan programjainkról

Hazajárók 2013.  https://www.youtube.com/watch?v=q6oYvVmgho8

Duna Tv: https://www.youtube.com/watch?v=50yMB9BKmcY

III. Körösök Völgye Határtalan Vándortúra 2013

Békési Duzzasztó és Kishajó-Kikötő
Békési Duzzasztó és Kishajó-Kikötő